Bilgi Merkezi

ULUSAL- ULUSLARARASI YASAL ARAÇLAR

Bilgi Merkezinde Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz

ULUSAL ÇOCUK MEVZUATI / Kasım 2013

Çocuklar için Adalet Projesi kapsamında hazırlanan bu kitap, çocuklara yönelik Türkiye’deki temel ulusal mevzuatın derlenmesiyle oluşturulmuştur. 

ULUSLARARASI ÇOCUK MEVZUATI / Kasım 2013

Çocuklar için Adalet Projesi kapsamında hazırlanan bu kitap, çocuk adalet sistemi ile ilgili uluslararası temel belgelerin derlenmesiyle oluşturulmuştur. 

Çocuk Haklarına Dair Sözleşme Uygulama Elkitabı


UNICEF'in görevi, çocuk haklarının korunması, çocukların temel gereksinimlerinin karşılanmasına yardımcı olunması ve çocukların potansiyellerini eksiksiz biçimde geliştirebilmeleri için gerekli fırsatların yaratılmasıdır. UNICEF, sözlerin eyleme dönüşmesine yardımcı olmak için sürdürdüğü çabaların bir parçası olarak, Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’nin uygulanmasına ilişkin bu Elkitabı’nı yayınlamaktan kıvanç duymaktadır. Bu Elkitabı’nın amacı, hükümetlerin, STK’ların ve Birleşmiş Milletler Kuruluşları’nın insan haklarını bu dünyada yaşayan her çocuk için bir gerçeklik haline getirmek için harcadıkları çabalara yardımcı olmaktır.


İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ

KADINLARA KARŞI HER TÜRLÜ AYRIMCILIĞIN ÖNLENMESİ ULUSLARARASI SÖZLEŞMESİ

KADINLARA KARŞI HER TÜRLÜ AYRIMCILIĞIN ÖNLENMESİ ULUSLARARASI SOZLEŞMESi

Çocuk Koruma Kanunu


Çocuk Haklarına Dair Sözleşme

Çocuk Haklarına Dair Sözleşme

Çocuk Haklarına Yolculuk

Çocuklar için Çocuk Hakları

Birleşmiş Milletler'in Çocuk Haklarına Dair Sözleşmesi ile Türk Hukuk Mevzuatı Karşılaştırmalı Analizi

Birleşmiş Milletler'in Çocuk Haklarına Dair Sözleşmesi ile Türk Hukuk Mevzuatı Karşılaştırmalı Analizi - Tam Rapor ve Yönetici Özeti'ni aşağıdaki linklere tıklayarak okuyabilirsiniz.

BM ÇOCUK HAKLARI KOMİTESİ - GENEL YORUM NO.10 2007 Çocuk Adaletinde Çocuk Hakları


Ana Baba Bakımından Yoksun Çocuklarla İlgili Genel Görüşme 16 Eylül 2005 Çocuk Haklari Komitesi - 40. Oturum (12-30 Eylül 200