Anasayfa > Basın Merkezi > 2013 > Nisan > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (4/2013)

BM Kuruluşlarının liderlerinden kişisel bir mesaj!


Yeter! Yeter! 2 yıldan fazla süren çatışma, binlercesi çocuk 70 binden fazla ölü. Evlerinden zorla göç ettirilmiş 5 milyondan fazla insan. Komşu ülkelerde yaşayan 1 milyondan fazla mülteci. Aileler parçalanmış, halk perişan. Okul ve hastaneler yıkılmış, su şebekesi harap. Bütün bu yaşananlardan sonra bile, devletler ve taraflar arasında Suriye'deki bu zulüm ve katliamı durdurabilecek bir aciliyet duygusu hala yok.

Yeter artık!

Bu trajedinin insani boyutuyla ilgilenmekle yükümlü BM Kuruluşlarının liderleri olarak, siyasi liderleri Suriye halkı ve bölgenin geleceği için sorumluluklarını yerine getirmeye çağırıyoruz.

Biz ve ortaklarımız elimizden geleni yapıyoruz. Ancak bu yeterli değil. Daha fazlasını yapmak için bizim kapasitemiz azalırken, ihtiyaçlar artıyor. Bazı insani yardımları birkaç hafta içinde durdurma tehlikesiyle karşı karşıyayız.

İhtiyacımız var, ancak bugünkü çağrımız daha fazla kaynak değil. Tüm acı çekenler ve geleceği tehlike altında olanlar adına,  bu acımasız çatışmanın bütün taraflarına ve onları etkileyebilecek hükümetlere kaynaklardan daha önemli birşey için çağrıda bulunuyoruz.  

Yeter!

Bir araya gelin, şimdi Suriye halkını ve bölgeyi felaketten kurtarın.

Yeter!

http://www.youtube.com/watch?v=Epf7g9L8S0g&feature=youtu.be