Anasayfa > Basın Merkezi > 2013 > Şubat > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (2/2013)

Yerel düzeyde liderlik çalışmaları


Ankara, 28 Şubat 2013 Gençlerin bilgi, kapasite ve liderlik vizyonlarını geliştirmek; gençler arasında ortaklıklar geliştirmek ve gençlerin kendi yerellerinde lider olmalarını kolaylaştırmak amacıyla kurulan Uluslararası Genç
Liderler Akademisi (UGLA) yereldeki çalışmaları değerlendirmek ve önümüzdeki döneme dair planlamalar yapmak üzere 28 Şubat - 3 Mart 2013 tarihlerinde İstanbul'da koordinasyon toplantısı düzenliyor.

 

Yerel düzeyde liderlik çalışmaları?
 

Ana ortaklarını Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya
Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), CORIO (Hollandalı bir inşaat firması), Save the Children (Hollanda) ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneğinin oluşturduğu akademiye, UNICEF Türkiye Ofisi eğitimci ve eğitim müfredatlarının yaygınlaştırılması konusunda destek vermektedir. Ayrıca, UNICEF'in bölge ofisleri ile uluslararası alanda bölge ülkelerdeki gençler ile ortak çalışmalar yapılmaktadır. Bunun yanı sıra, Dünya Yerel Yönetimler ve Demokrasi Akademisi (WALD) UGLA’nın destekçileri arasındadır.

UNICEF Turkiye Temsilcisi Dr. Ayman Abulaban, Habitat Kalkınma ve
Yönetişim Derneği Onursal Başkanı Sezai Hazır ve CORIO Türkiye Temsilcisi
Esra Yalçın’ın açılışını yapacağı toplantıda UGLA’nın çalışmaları
değerlendirilirken, grup ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecek, katılımcılara 5 farklı konuda eğitim verilecek olup müzakere ve arabuluculuk yerel eğitiminin planlaması yapılacaktır.

logo