Anasayfa > Basın Merkezi > 2012 > Ekim > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (10/2012)

Ekselansları Prenses Mathilde Gençlerle Buluştu


Istanbul, 16 Ekim 2012- Belçika Prensesi Ekselansları Mathilde bugün Uluslararası Genç Liderler Akademisi'ni ziyaret etti. UNICEF Akademi'de Habitat Kalkınma ve Yönetişim Merkezi ile birlikte gençleri geleceğin liderleri olacak şekilde güçlendiren çalışmalar yürütüyor. Ekselansları Prenses Mathilde, tüm dünyada çocuklar ve gençler için eşit fırsatlar yaratılmasında gençlere yatırım yapılmasının önemini vurguladı. Gençlerin sosyal yeteneklerini ve küresel konulardaki bilgilerini geliştirmek için böyle bir liderlik programının önemine değindi. Ve gençlerin "Sadece geleceğin liderleri değil, bugünün ortaklarıyız" mottosunu çok beğendi.

Ekselansları Prenses Mathilde ziyareti sırasında Türkiye’nin 11 farklı kentinden genç eğiticilerle gündelik yaşamdan küresel konulara uzanan çeşitli başlıklarla canlı tartışmalar yaptı. Bu tartışmalar, gençlerin hayli renkli ve çeşitlilik taşıyan sosyokültürel arka planlarını ortaya koydu.

UNICEF Türkiye Temsilcisi Dr. Ayman Abulaban ise şunları söyledi: “Türkiye’nin güçlü yanlarından biri de genç nüfusu. UNICEF de bu gücü temel alarak, ulusal politikaları şekillendirebilecek gençlik dostu politikalar geliştirilmesi için gençlerle birlikte çalışmalar yürütüyor.”

Uluslararası Genç Liderler Akademisi gençlere farklı alanlarda beceri kazanma eğitimi veriyor. Bunların arasında, ihtilafların çözümü, kişiler arası iletişim,  karşılıklı görüşme, önderlik, haklar, demokratik süreçlere katılım ve arabuluculuk da yer alıyor.


Daha fazla bilgi için: 
Sema Hosta, İletişim Bölümü Başkanı, 533 622 8346