Anasayfa > Basın Merkezi > 2012 > Eylül > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (9/2012)

BM ve ortakları sayıları giderek artan Suriyeli mültecilere yardım için 487,9 milyon dolar arıyor

CENEVRE, 27 Eylül 2012 Birleşmiş Milletler ve birlikte çalıştığı insani yardım kuruluşları bugün yaptıkları bir açıklamayla Suriyeli mültecilere destek için 487,9 milyon dolarlık yardım çağrısında bulundular. Suriyeli Mültecilere Bölgesel Yardım Planı, BM mülteciler kuruluşu (UNHCR) öncülüğündeki 52 insani yardım kuruluşunun planlarını özetlemektedir. Amaç, Ürdün, Lübnan, Irak ve Türkiye'dekiler olmak üzere sayıları artan Suriyeli mültecilere yardımdır.
devamı

BASIN AÇIKLAMASI- BM Genel Sekreterinin Yeni Girişimiyle Eğitim için 2015 Hedef Yılı Öncesinde 1,5 Milyar Dolar Sağlandı

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER, NEW YORK, 26 Eylül 2012 Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri BAN Ki-moon bugün yaptığı bir açıklamayla eğitimi küresel ölçekte birinci öncelik haline getirmeye ve eğitimle ilgili Binyıl Kalkınma Hedeflerine ulaşma sürecini hızlandırmaya yönelik yeni bir girişim çerçevesinde 1,5 milyar dolarlık kaynak taahhüdünde bulunulduğunu belirtti.

devamı

ÇHK Sonuç Gözlemleri Ankara'da Ele Alındı

Ankara, 25 Eylül 2012- BM Çocuk Hakları Komitesi'nin (ÇHK) Türkiye tarafından verilen 2. ve 3. dönem raporlarına yönelik Sonuç Gözlemleriyle ilgili olarak UNICEF - Türkiye tarafından bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya, elçilikler, uluslararası kuruluşlar ve BM kuruluşlarından 40'ı aşkın temsilci katıldı.

devamı

BM 2000 yılından bu yana çocuk yaşatma alanındaki ilerlemelerin hızlandırılması çağrısında bulundu

NEW YORK/CENEVRE, 13 Eylül 2012 Bugün UNICEF, Dünya Sağlık Örgütü, Dünya Bankası ve BM Nüfus Dairesi tarafından açıklanan yeni verilere göre çocuk ölümlerinin azaltılmasındaki hız 2000 yılından bu yana önemli ölçüde artmış bulunuyor.
devamı

Uluslararası Genç Liderlik Akademisi

Uluslararası Genç Liderler Akademisi'nin II. Uluslararası Eğitimi 7 Eylül 2012, Cuma günü başlıyor. 18 ülkeden 30 gencin katılacağı eğitim UNICEF'in temsilcisi Dr. Ayman Abulaban'ın katılımı ile başlayacaktır. Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ve UNICEF'in ortaklığında II. uluslararası eğitim programı Çocuk ve Gençlik Hakları ve Katılımı, Sosyal Sorumluluk ve Vatandaşlık konusunda olacaktır. Eğitim 7 Eylül 2012, Cuma günü saat 16.00'de başlayacaktır.

devamı

Kanıtları politika ve sonuçlara dönüştürerek çocuklara yönelik şiddete karşı mücadelenin güçlendirilmesi

SARAYBOSNA Arnavutluk, Bosna Hersek, Sırbistan ve Türkiye'den Hükümet, Ombudsmanlık ve sivil toplum temsilcileri, Avrupa Birliği ile UNICEF tarafından başlatılan, Güneydoğu Avrupa 'da çocukların şiddetten korunmasına yönelik iki yıllık ortak girişim çerçevesinde bugün Saraybosna'da bir araya geldi.
devamı

Uluslararası Genç Liderler Akademisi'nin II. Uluslararası Eğitimi başladı


Türkiye, Güneydoğu Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Kafkaslardaki 16 ülkeden 30 genç lider, Uluslararası Genç Liderler Akademisi'nin (IYLA) II. Uluslararası Eğitim programı için İstanbul'da bir araya geldi. Uluslararası Genç Liderler Akademisi: Kalkınma ve Yerel Yönetim için Habitat, CORIO, Save the Children, UNICEF Türkiye, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) ve Dünya Yerel Yönetimler ve Demokrasi Akademisi (WALD)'ni bir araya getiren bir ortaklıktır.devamı

Çocuk Koruma Merkezlerinin travma geçirmiş çocuklar için işbirliği

UNICEF'in çocuk adaleti alanındaki çalışmaları çerçevesinde kurulan üniversite temelli yedi Çocuk Koruma Merkezi, şiddet, suiistimal veya ihmal sonucu travmaya maruz kalan çocukların yeniden normal bir yaşama dönmelerine yardımcı olmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
devamı

Çocuklar için Adalet Uluslararası Sempozyumu

UNICEF ve Türkiye Adalet Akademisi

Adalet Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu

işbirliğinde

5-7 Aralık 2012 tarihlerinde

Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin Ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin'in de katılımıyla Çocuklar için Adalet konulu Uluslararası bir Sempozyum düzenlemektedir.

devamı