UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (8/2012)

UNICEF Dünya İnsani Yardım Günü vesilesiyle güvenli ve engelsiz erişim sağlanmasının insani yardım çalışanları açısından kritik önem taşıdığını belirtti

NEW YORK, 19 AĞUSTOS 2012 - Dünya İnsani Yardım Günü vesilesiyle bir açıklama yapan UNICEF, dünyada halen çatışma halindeki tüm taraflara insani yardımların ihtiyaç içindeki çocuklara ve kadınlara güvenli ve engelsiz biçimde ulaştırılmasına izin vermeleri çağrısında bulundu.
devamı

2012 Uluslararası Gençlik Günü Google+Hangouts!

Bize katılın! 2012 Uluslararası Gençlik Günü "Daha İyi Bir Dünya Kurmak İçin: Gençlerle Ortaklaşma"yı 8,9 ve 10 Ağustos 2012 tarihlerinde altı Google + Sohbet serisini izleyerek ve katkıda bulunarak kutlayalım!
devamı

JWMariott'tan UNICEF'e destek

Ramazan ayı boyunca JW Marriott Ankara'da yer alan Fires & Flavors ve JW Steakhouse restoranlarında ağırlanan misafirlerin iftar gelirlerinin 5TL'si biriktirilerek, ülkemiz çocuklarının eğitim fonunda kullanılmak üzere UNICEF'e bağışlandı.
devamı

UNICEF Yüzyüze Projesi Başvuru Şartları ve Formu

UNICEF'in 140'dan fazla ülkede çocuklar için yaptığı çalışmalar için fon sağlayan 36 Milli Komite'den biri olan UNICEF Türkiye Milli Komitesi destek vermek isteyen kişileri UNICEF'e düzenli destekçi olarak kazandırmak amacıyla İstanbul'da 4 senedir Yüzyüze Projesi'ni yürütüyor.
devamı

UNICEF: Suriye'deki çatışmaların en büyük acısını çocuklar çekiyor

NEW YORK, 3 Ağustos 2012 - Şiddet Suriye'nin birçok yöresinde yaygınlaşırken bu trajedinin en büyük acısını çocukların çektiğini söyleyen UNICEF alarmda.

devamı

UNICEF anneler için emzirmenin kolaylaştırılmasını istedi

NEW YORK, 1 Ağustos 2012 - Dünya Emzirme Haftası'nın 20'inci yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan UNICEF, anne sütüyle beslemeyi destekleyen kararlı ulusal politikalarla gelişmekte olan ülkelerde her yıl beş yaşından küçük yaklaşık 1 milyon kadar çocuk ölümünün önlenebileceğini ileri sürdü.

devamı