Anasayfa > Basın Merkezi > 2012 > Mayıs > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (5/2012)

UNICEF Suriye'deki çocuk katliamına öfkeli

NEW YORK, 26 MAYIS 2012 - UNICEF, Birleşmiş Milletler gözlemcileri tarafından da teyit edilen, Humus yakınlarındaki Hula köyünde 10 yaşından küçük 32 çocuğun katledilmesi ve yüzlercesinin de yaralanması olayını şiddetle kınamaktadır. Bu çocuklar, aynı yörede öldürülen 90'ı aşkın kişi arasında yer almaktalardı.

devamı

UNICEF Bölge Konferansı: Çocukların Refahı için Ailelerin Desteklenmesinde Toplum Hemşirelerinin Rolü: Ev Ziyaretlerinin Önemi

Çocukların Refahı için Ailelerin Desteklenmesinde Toplum Hemşirelerinin Rolü: Ev Ziyaretlerinin Önemi Bölge Konferansı 14-17 Mayıs 2012 tarihlerinde Türkiye'de gerçekleştirilecektir. Bu etkinlik, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ile UNICEF'in çocuk sağlığı ve gelişimi alanındaki güçlü işbirliğinin bir sonucudur.
devamı

Beslenme güvenliğine yapılacak yatırım sürdürülebilir kalkınmanın anahtarıdır

UNICEF Genel Direktörü Anthony Lake tarafından kaleme alınan bu makale, Toronto Üniversitesi Munk Küresel Gelişmeler Okulu G8 Araştırma Grubu'nun izniyle G8: The Camp David Summit - Route 2012: The Road to Recovery, adlı belgeden alınarak yayınlanmaktadır.

devamı

BM'nin First Lady'si Bayan Soon-taek BAN Türkiyeli gençlerle tanışıp geleceği şekillendirmedeki rollerini tartıştı

BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon'un eşi Bayan Soon-taek BAN bugün İstanbul'da geleceğin liderleriyle bir araya geldi. Ev sahipleri, UNICEF'in de kurucu ortakları arasında yer aldığı Uluslararası Genç Liderler Akademisiydi. Bayan Soon-taek BAN genç profesyonellerle Türkiye'nin, bölgenin ve dünyanın geleceği ve gençlerin geleceği şekillendirmedeki rolü üzerinde sohbet etti.Uluslararası Genç Liderler Akademisi: UNICEF, Save the Children, Kalkınma ve Yerel Yönetim için Habitat (ulusal bir HDK), Corio, İstanbul Valiliği, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Seksiyonu (UCLG-MEWA) ve Dünya Yerel Yönetimler ve Demokrasi Akademisi (WALD)’ni bir araya getiren bir ortaklıktır.

devamı

Yardımlar nasıl daha "akıllı" oldu: Akademisyenler, bağışcçılar ve kimi yardım kuruluşları neyin işe yaradığını ölçmeye başladı. Kalkınma artık bilime dönüşüyor.

UNICEF Genel Direktörü Anthony Lake önce ceketinin altından kalbine işaret ederek "Burada, bu işi seveceğimi biliyordum" dedikten sonra bu kez kafasını gösterip şöyle diyor: "Ancak işin büyüleyici bir yanı da var, öyle sıkıcı ayrıntı hiç yok..."

devamı