Anasayfa > Basın Merkezi > 2012 > Aralık > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (12/2012)

Aile içinde büyümek tüm çocukların hakkıdır...

"Koruyucu Aile" nedir, kimler, nasıl koruyucu aile olur biliyor musunuz? Konuyla ilgili pek çok önemli soru UNICEF ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 21 Aralık 2012'de Ankara Hilton Otelinde cevaplandırılacak. Konuya duyarlı 400 ailenin davet edildiği toplantının açılışını Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, UNICEF Türkiye Temsilcisi Ayman Abulaban yapacak ve konu ile ilgili görüşlerini paylaşacaklardır.

devamı

WHO ve UNICEF Pakistan'daki sağlık görevlilerine yönelik saldırıyı kınıyor

CENEVRE/NEW YORK, 18 Aralık 2012 - Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve UNICEF, Pakistan Devleti, Sindh ve Khyber Pakhtunkhwa eyaletleriyle birlikte son 24 saat içinde 6 sağlık görevlisinin ölümüne yolaçan saldırıları kınamaktadır.

devamı

UNICEF Bölge Direktörü Maria Calivis'in Şam Yakınlarındaki Okulun Bombalanmasına Yönelik Açıklaması

AMMAN, 5 Aralık 2012 - UNICEF dün çok sayıda öğrenci ve bir öğretmenin ölümüne yol açan Şam yakınlarındaki okula yapılan bombalı saldırıyı kınamaktadır.

devamı

Yargı sürecindeki çocuklar için hızlı ve adil yargılanma hakkı

ANKARA, 5 ARALIK 2012 - "Yargı sürecindeki çocukların haklarının korunması için makul sürede hızlı, adil yargılanma hakkı gözetilmeli ve bu haklar yaşama geçirilmelidir." Bugün Ankara'da başlayan Uluslararası Çocuklar için Adalet Sempozyumu'nda dile getirilen ortak hedef ve ana mesaj buydu.

devamı

Uluslararası Engelliler Gününde Tüm çocuklara Eşit Fırsatlar Yaratmak İçin Engellerin Kaldırılması!

Ankara, 3 Aralık 2012 - Engelli çocuklar diğer çocukların yararlandıkları tüm haklardan yararlanabilmeli ve toplumun ayrılmaz bir parçası olmalıdır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile UNICEF tarafından birlikte düzenlenen Uluslararası Engelliler Gününün onuncu yılına adanan iki günlük "Her Çocuk için Engelsiz Yaşam" adlı konferansın ana mesajı buydu.

devamı

Dünya AIDS Günü dolayısıyla UNICEF'in açıklaması: Daha fazla sayıda gebe kadın ve çocuk tedavi görmeli

NEW YORK UNICEF yaptığı açıklamada, çocuklarda görülen HIV enfeksiyonlu çocuk sayısının azaldığını, ancak AIDS'siz bir kuşak yetiştirme hedefine ulaşmanın HIV'lı daha fazla sayıda gebe kadının ve çocuğun tedavi edilmesini gerektirdiğini belirtti.

devamı