Anasayfa > Basın Merkezi > 2011 > Haziran > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (6/2011)

AB ve UNICEF çocukları şiddetten korumak için Güney Doğu Avrupa'da proje başlattı

Brüksel, 30 Haziran 2011 - Avrupa Birliği ve UNICEF bugün bir açıklama yaparak 1.65 milyon avro bütçeli yeni bir ortak girişim başlatacaklarını ilan ettiler. Bu girişim ile birlikte, sivil toplum ve devlet karar mekanizmaları arasındaki ortaklık güçlendirilerek, Arnavutluk, Bosna Hersek, Sırbistan ve Türkiye'de çocuğa yönelik şiddeti tespit etme, izleme ve mücadele etmeye yönelik kamu hizmetleri daha etkin hale getirilecek. Yeni iki yıllık girişim kapsamında planlanan bölgesel faaliyetler sayesinde kilit rolü oynayan hükümetler arası kurumlar, bağımsız izleme kurumları ve sivil toplum platformları arasında bilgi ve tecrübe paylaşımı sağlanacaktır.

devamı

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği (OHCHR) ile UNICEF Çocuk Bakımında Zararlı ve Gereksiz Kurumsallaşmayı Önlemeye ve Çocukları Korumaya Yönelik bir Kampanya Başlatıyor

BRÜKSEL, 28 Haziran 2011 - Birleşmiş Milletler'in iki kuruluşu olan UNICEF ve İnsan Hakları Yüksek Komiserliği, küçük çocukların devlete bağlı çocuk bakımevlerine yerleştirilmeleri uygulamasına acilen son vermeleri için Avrupa ve Orta Asya ülkelerinin hükümetlerine çağrıda bulundu.
devamı

LINK TV kız çocuklarının eğitim için verdiği mücadelenin belgeselini yayınlıyor

NEW YORK, 22 Haziran 2011 - Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Birleşmiş Milletler Kız Çocuklarının Eğitimini Destekleme Girişimi (UNGEI) tarafından desteklenen ve gelişmekte olan ülkelerde yaşayan kız çocuklarının eğitime erişimde karşılaştıkları sorunları anlatan etkileyici ve dokunaklı belgesel ilk olarak 24 Haziran Cuma günü saat 7:00'de Link Tv'de yayınlanacak.

devamı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Sefa Mermerci UNICEF Türkiye Ofisi'ni ziyaret etti.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Sefa Mermerci, eşi ve Mutlu Çocuklar Derneği Başkanı Sevgi Mermerci ile Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Daire Başkanı Vehbi Kadri Kamer, UNICEF Türkiye Ofisi'ne bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
devamı