Anasayfa > Basın Merkezi > 2011 > Aralık > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (12/2011)

Kıvanç Tatlıtuğ UNICEF İyi Niyet Elçisi

22 Aralık 2011, İstanbul - Başarılı, genç oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, SALT Galata'da gerçekleşen basın toplantısı ile UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi ilan edildi.

devamı

UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Türkan Şoray Van'da moral verdi

İyi Niyet Elçimiz Türkan Şoray, kızı Yağmur ve UNICEF ekibi ile birlikte geçtiğimiz cuma günü Van'daydı. Çadırkentleri ziyaret etmenin yanı sıra, UNICEF tarafından eğitimin devamı için oluşturulan konteyner okulları ziyaret etti.
devamı

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan UNICEF'e "Okula Geri Dönüş" desteği için Teşekkür Belgesi


8 Aralık 2011, Ankara - Milli Eğitim Bakanlığı dün organize ettiği törenle Van depremi sonrasında çocukların okula geri dönüşü ile ilgili çalışan, hasar gören okulların/dersliklerin yenilenmesi ve inşaasına destek olan kişi ve kurumlara birlikte toplu bir protokol töreni düzenlendi.devamı

UNICEF engelli çocukların her tür gelişmede kapsanmaları çağrısında bulundu

NEW YORK, 3 Aralık 2011 - UNICEF Uluslararası Engelliler Günü dolayısıyla bugün yaptığı açıklamada küresel kalkınma topluluğuna, haklarının yaşama geçebilmesi için engelli çocuklara ve gençlere daha fazla özen gösterip bu kesime yatırım yapma çağrısında bulundu ve Engellilerin Hakları Sözleşmesi'nin tüm ülkelerce onaylanması çağrısını yineledi.

devamı

BM MUKİM KOORDİNATÖRÜ'NÜN 1 ARALIK DÜNYA AIDS GÜNÜ MESAJI

1 Aralık, Ankara (BM Enformasyon Merkezi) - Birleşmiş Milletler Mukim Koordinatörü Shahid Najam uluslararası toplumun sıfır HIV, sıfır ayrımcılık ve sıfır AIDS kaynaklı ölüm hedeflerine ulaşmak için gerçek bir fırsata sahip olduğunu söyledi.
devamı