Anasayfa > Basın Merkezi > 2011 > Kasım > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (11/2011)

UNICEF ÇOCUK HAKLARINA İLİŞKİN MEVZUATIN SİVİL TOPLUMCA İZLENMESİ ve ANAYASA'DA ÇOCUK HAKLARI ÇALIŞTAYI DÜZENLİYOR

UNICEF ve Türkiye Barolar Birliği ortaklığında 24-25 Kasım 2011 tarihlerinde TBB Litai Konukevi'nde ÇOCUK HAKLARINA İLİŞKİN MEVZUATIN SİVİL TOPLUMCA İZLENMESİ ve ANAYASA'DA ÇOCUK HAKLARI başlıklı bir çalıştay düzenlenecektir. Çalıştayın ana hedefi, ulusal mevzuatın BM Çocuk Hakları Sözleşmesi ile uyumluluğunun sivil toplumca düzenli biçimde izlenmesine katkıda bulunmaktır.

devamı

GENEL SEKRETERİ: KADINA KARŞI ŞİDDET KÜRESEL BİR SALGIN

25 Kasım, Ankara (BM Enformasyon Merkezi) - Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, 25 Kasım Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Uluslararası Günü vesilesiyle yayımladığı mesajında, hükümetleri, sivil toplum kuruluşlarını, özel sektörü ve bireyleri "şiddet salgınından kurtulabilmek için harekete geçmeye" çağırdı.
devamı

Türkiye'de çocuklar herkes için daha gelişkin ve güvenli internet erişimi istiyor

ANKARA, Türkiye, 23 Kasım 2011 - Bugün TBMM'de çocukların ve gençlerin İnternet İletişim Teknolojilerini (İİT) en iyi ve güvenli biçimde kullanabilmeleriyle ilgili önemli bir toplantı gerçekleştirildi.

devamı

12. Çocuk Forumu ve Türkiye'de Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve Çocuklarla Gençler Konferansı - 20-23 Kasım 2011, Ankara

UNICEF 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nü 12. Çocuk Forumu ve Türkiye'de Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve Çocuklarla Gençler Konferansı ile kutluyor.

devamı

Birleşmiş Milletler'den VAN'A 3,4 Milyon Dolarlık Yardım

Birleşmiş Milletler (BM) Van'daki depremzedelere barınma, eğitim, sağlık malzemeleri ve psikolojik destek sağlamak üzere 3,4 milyon dolarlık insani yardım yapacağını açıkladı.
devamı

Çocuk Oyuncuların Haklarını Kollama Çabaları Gündemde

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve UNICEF, filmlerde, reklamlarda ve popülerliği giderek artan televizyon dizilerinde rol alan binlerce çocuk için insana yakışır çalışma koşulları sağlanmasında sendikaların ve ilgili diğer kuruluşların çabalarını desteklemektedir.
devamı

UNICEF Van'daki Çocuklara Destek Oluyor!

UNICEF Van'ın Erciş ilçesinde meydana gelen depremde hayatını kaybeden, yaralanan kişilerin ailelerinin yaşadığı derin üzüntü ve ağır şoku paylaşıyor. UNICEF yardımlarını Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinin yönledirmesine göre şekillendirmektedir. UNICEF'in öncelikleri; yeni okulları yapılana kadar çocukların eğitimlerine devam edebileceği çocuk dostu eğitim ortamları yaratılması ve başta çocuklar olmak üzere bölgede yaşayanlara psiko-sosyal yardım sağlamayı içermektedir.

devamı

Cambridge Dükü ve Düşesi, Doğu Afrika'da çocukların feci durumuna dikkat çekmek için UNICEF'in Kopenhag'daki yaşam kurtarıcı Acil Durum Yardım Merkezi'ni ziyaret ettiler

KOPENHAG, 2 Kasım 2011 - Cambridge Dükü ve Düşesi, Doğu Afrika'daki insani krize dünyanın dikkatini çekmek amacıyla UNICEF'in Kopenhag'daki küresel Yardım Merkezi'ne özel bir ziyarette bulundular. Doğu Afrika'daki durum sonucunda 320 bini aşkın sayıda çocuk ağır bir beslenme sorunu ile karşı karşıya ve acil yardım gelmedikçe bu çocukla açlıktan ölme riskiyle karşı karşıya.

devamı