Anasayfa > Basın Merkezi > 2011 > Ocak > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (1/2011)

UNICEF, DSÖ ve Bill & Melinda Gates Foundation, çocuk felcinin ortadan kaldırılması konusunda taahhütlerini yineleyen Angola Hükümetini takdirle karşıladı, destek sözü verdi ve çalışmaların devam etti

LUANDA, 25 Ocak 2011 - Angola ziyaretleri bugün sona eren UNICEF Genel Direktörü Anthony Lake, Bill & Melinda Gates Foundation Küresel Sağlık Programı Başkanı Dr. Tachi Yamada ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Afrika Yardımcı Bölge Direktörü Dr. Matshidiso Moeti, hükümet ve ortaklar tarafından ülkede polionun (çocuk felci) kökünün kurutulması için verilen taahhütleri memnuniyetle karşıladı. Dr. Yamada, Dr. Moeti ve Mr. Lake ayrıca bu önemli hedefe ulaşılması konusunda kendi taahhütlerini de yineledi.

devamı

İlköğretime Erişim ve Devamın İzlenmesine Tam Destek!

13 Ocak 2011, Ankara - İlköğretime erişim ve devamın izlenmesinde kurumlar arası işbirliği protokolü imzalandı. UNICEF'in teknik desteği, Milli Eğitim Bakanlığı'nın liderliğinde 17 kurum biraraya gelerek eğitime erişimi güçlendirmek ve eğitimden kopmaların önüne geçmek için güç birliği yapıyorlar.
devamı

HAİTİ'DE YARALARIN SARILMASI - Yıkımın ötesine bakmak

ANTHONY LAKE - Ortada duran tonlarca yıkıntı. Çadır kentler dolup taşıyor. On binlerce çocuğun korunmaya ihtiyacı var. Haiti'ye ilişkin böylesine iç burkucu görüntüler - ve ülkede sürmekte olan krize ilişkin değerlendirmeler- bir yıl önce 12 Ocak günü ülkeyi sarsan depremin acı yıldönümünde düşüncelerimize hakim olmuştur.

devamı