Anasayfa > Basın Merkezi > 2008 > Eylül > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (9/2008)

2008/09/19 - UNICEF: Gelişmekte Olan Ülkelerde Anne Ölüm Riskine İlişkin Rapor

Anne ölümlerinin hemen hemen hemen tamamı gelişmekte olan ülkelerde meydana gelmektedir; Sahra Güney Afrika ile Güney Asya'nın anne ölümlerindeki payı yüzde 80'dir.

devamı

2008/09/19 - Basketbolun Birleştirici Gücü

Memo - UNICEF İşbirliği NBA ile UNICEF 2001 yılından beri NBA'in sosyal sorumluluk projesi olan "NBA Önem Verir" kapsamında ortaklıklarını sürdürmektedir. UNICEF ile NBA'in ortaklığının amacı basketbolun birleştirici gücü ile UNICEF'in hayat kurtaran mesajlarının daha etkili bir şekilde her kesimden gençlere iletilmesini sağlamaktadır. Bu ortaklığa takımların, liglerin ve oyuncuların katılımı ile hem tüm dünyada Çocuklar için Birleşin, AIDS'e Karşı Birleşin gibi UNICEF kampanyaları ile ilgili bilgilendirme yapılmış hem de fon yaratılmıştır.

devamı

2008/09/16 - UNICEF Uluslararası Çocuk Yayıncılığı Günü (ICDB) Ödüllerinin bu Yılki Adaylarını Açıkladı

NEW YORK - Uluslararası Çocuk Yayıncılığı Günü (ICDB) Ödüllerinin bu yılki adaylarını açıkladı. Bu ödüller UNICEF tarafından televizyon ve radyo yayıncılarına ICDP'ye yönelik önemli katkıları dolayısıyla verilmektedir.

devamı

2008/09/12 - Çocuk Ölümlerindeki Azalmayla İlgili Bilgiler Veren UNICEF Çocukların Yaşamlarının Kurtarılması için Daha Fazla Çabaya Gerek Olduğunu Belirtti

NEW YORK/CENEVRE - UNICEF geçen Cuma 5 yaşından küçük çocuklar arasında ölüm hızının 2007 yılında da düşmeye devam ettiğini gösteren yeni rakamlar açıkladı.

devamı