Anasayfa > Basın Merkezi > 2008 > Mayıs > 
UNICEF'ten düzenli haber almak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz

Basın Merkezi (5/2008)

2008/05/29 - Devlet Bakanı Sn. Nimet Çubukçu UNICEF'e teşekkür etti

T.C. Devlet Bakanlığı Sayın Reza Hossaini, Çocuklarımız için daha güzel bir dünya için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yapacağımız işbirliğine ilişkin dileklerinizi içeren mektubunuzdan büyük bir mutluluk duydum.

devamı

2008/05/16 - Önce Çocuklar: birinci evreye sıcak bir veda

AB destekli projenin kapanış törenine, projeden yararlananların içten sözleri damga vurdu.
devamı

2008/05/13 - Şiddetli bir deprem Çin'i sarsarken bir okul çöktü

Beijing - UNICEF Çin, ülkenin Siçuan ilinde meydana gelen şiddetli depremin çok sayıda çocuğu etkilemiş olabileceğinden kaygı duyuyor. Çin merkezi televizyonunda verilen bilgilere göre, Siçuan'ın ilinin merkezi Chengdu yakınlarındaki Du Jiangyan kentinde bulunan üç katlı bir ortaokul depremde çöktü ve 900 öğrenci enkaz altında kaldı.

devamı

2008/05/08 - Büyük Tartışma Çocuklar Soruyor!

Avrupa Birliğinin mali katkısı ve UNICEF'in teknik desteği ile uygulanan hükümetin çok sektörlü projesi Türkiye'de Çocuklar için iyi Yönetişim, Koruma ve Adalete Doğru kısaca Önce Çocuklar projesinin ilk evresi sona ermektedir. Bu ilk evrenin kapanış töreni 14 Mayıs 2008 günü Ankara Dedeman Oteli'nde 14.00-16.00 arasında gerçekleştirilecektir. Kapanış töreninde Avrupa Birliği temsilcileri, Bakanlıklar ve hükümet kurumları, sivil toplum örgütleri, projenin yararlanıcıları olan çocuklar ve aileleri, medyayı Önce Çocuklar'ın başlıca sonuç ve kazanımları konusunda yapacakları tartışmalar ile bilgilendirecek bir ortam sağlayacaktır.

devamı

2008/05/08 - UNICEF Myanmar'da yardımlarıyla işbaşında

New York - UNICEF'ten 130 kadar teknik görevli ve yardım personeli Nargiz kasırgasının etkilediği bölgelerde kadınlara ve çocuklara yönelik önemli tehditleri belirleme çalışmalarını sürdürdü ve acil yardım malzemeleri dağıttı.

devamı

2008/05/08 - Çok sayıda Anaokulu Ekliyoruz!

23 Nisan'da ülke çapında gerçekleştirilen teleton yayını, Türkiye'nin en çok ihtiyaç duyulan yörelerinde ana okulları yapılması için bir milyon YTL'nin üzerinde getiri sağladı. Anaokulu Ekliyoruz! sloganı altında yürütülen teleton kampanyası, UNICEF Türkiye Milli Komitesi ile ülke çapında yayın yapan NTV arasındaki başarılı ortaklığın çok önemli bir başka sonucudur. NTV'nin desteği ile yapılan 16 saatlik yayın, UNICEF'in erken dönem çocuk gelişiminin ve tüm çocuklara okul öncesi eğitim sağlanmasının önemini vurgulayan mesajlarını yılın en anlamlı gününde "Çocuk Bayramı'nda" milyonlarca eve ulaştırdı. CNBC-E, E2 ve NTV Spor dahil olmak üzere NTV'ye bağlı bir çok TV kanalı, NTV radyo kanalları kampanyayı yayından önce yoğun biçimde tanıttı.

devamı